24.03.2014 Redakce
Co všechno musí obsahovat složení výrobku na obale?
Jednotlivé složky jsou seřazeny sestupně za sebou podle obsahu v potravině od té, které je ve výrobku nejvíce, až po nejméně zastoupenou. Množství složky se uvádí jen tehdy, když se složka objeví v názvu výrobku (např. sýr s pažitkou). Podíl musí být uveden i tehdy, je-li složka na obalu zdůrazněna graficky. Pizza může být označena jako šunková a na fotografii mít na sobě spoustu oblohy, i když jí ve skutečnosti obsahuje jen 0,2 %. Způsob označení sice nesmí spotřebitele uvádět v omyl, ale existuje jednoduchý trik, jak se s tím vypořádat. Stačí k fotografii na obrázku uvést např. „ilustrační foto“, „tip na konzumaci“ či „doporučený způsob úpravy“.
22.02.2023 | Většina spotřebitelů sází na klasické pečivo z bílé mouky. Přitom je už dávno nabídka rozšířena o výrobky z mouky žitné, které mají navíc širokou škálu přínosů pro lidský organismus. Dáte si?
08.06.2023 | Ať už s nadšením grilujete obden nebo žhavíte uhlíky jen při zvláštních příležitostech, bez dobrého masa se neobejdete. Pokud totiž při výběru sáhnete vedle, ani ten nejlepší recept na steak vás od katastrofy nezachrání. Jaké maso vybrat, abyste byli za hvězdu letní kuchyně, a co si při grilování pohlídat?
01.11.2023 | Období sklizně hroznů vyhlížejí každoročně především vinaři a věrní konzumenti lahodného nápoje. Hroznové víno však má mnohem více kulinářských využití. Uplatnění najde jako mražené osvěžení, ozdoba dezertů i součást netradičních masových pokrmů. Ale pouze za předpokladu, že se jej spotřebitelé nesnaží znehodnotit dřív než z něj vůbec stihnou připravit kulinární bombu.
Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.